Субота, 30.11.2024, 09:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Мови
Translation services
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті НДІКК [8]
Статті про діячів і діяльність НДІКК
Все про гречку [4]
Цікаві новини про гречку в українських і зарубіжних виданнях.
Пошук
Прогноз погоди
Прогноз погоды в городе Каменец-Подольский
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Друзі сайту
Сайт кафедри землеустрою і кадастру каталог сайтів
ERA.COM.UA
интернет портал
Украинский портАл
Статистика
каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Статті НДІКК

АКАДЕМІК ОЛЕНА СЕМЕНІВНА АЛЕКСЕЄВА

Академік ОЛЕНА СЕМЕНІВНА АЛЕКСЕЄВА - видатний вчений, відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами, в ближньому і дальньому зарубіжжі. Вона понад 50 років працювала в аграрній науці, з них 30 років в галузі аграрної освіти.

Народилась 25 квітня 1926 року м. ім. Шварця Широківського району Дніпропетровської області, українка.

Закінчила Київський сільськогосподарський інститут в 1950 році.

Академік О.С. Алексеєва пройшла шлях від молодшого наукового співробітника обласної дослідної станції до зав. кафедрою рослинництва і селекції академії, заснувала ведучу в країні Проблемну науково-дослідну лабораторію гречки, з часом реорганізовану в Науково - дослідний інститут круп'яних культур основний напрямок наукових досліджень якого - селекція, насінництво та технологія вирощування цінної круп'яної культури -- гречки. Під керівництвом та при безпосередній участі О.С.Алексеевої, науковцями Лабораторії гречки, а також в співдружності з іншими науково-дослідними установами виведено і передано на Державне сортовипробування 34 сортів гречки, половина з яких районовані в різних регіонах України, країн СНД та Чехії. Для цих сортів розроблена "Подільська гнучка технологія вирощування".

Академік О.С. Алексеєва опублікувала понад 350 наукових праць, в т.ч. монографії, учбові та методичні посібники, брошури, плакати, листівки тощо. Видала 9 збірників наукових праць, підготувала 27 кандидатів наук та чотирьох докторів наук. Створила наукову школу вчених по селекції, насінництву та технології вирощування гречки (Fagopyrum).

О.С. Алексеєва заснувала Тернопільську науково-виробничої систему "Гречка", яка охоплювала гречкосіючі господарства України та Російської Федерації. Вела активну роботу в межах Міжнародного співробітництва по культурі гречки. Під керівництвом О.С.Алексеєвої виконані і опубліковані в наукових працях теоретичні і методичні розробки в селекції гречки, запропоновані нові методи для створення вихідного матеріалу. Автором удосконалена методика добору за типом розвитку кореневої системи гречки, завдяки чому виведено сорт гречки Вікторія Подільська; вперше розроблено і використано в селекції гречки метод експериментального мутагенезу; встановлена специфічність дії різних мутагенних факторів на мутаційний процес у гречки, а також особливості стабілізації мутантів старших поколінь та тривалого гамма-опромінення насіння (до 35 поколінь).

Під впливом різних мутагенів одержано широкий спектр мінливості і сформовано унікальну колекцію мутантів гречкн. Створюється світова колекція генофонду гречки в Україні.

За великі заслуги перед державою академік О.С.Алексеєва нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора та медалями. Вона неодноразово була учасником всесоюзних та республіканських Виставок та відмічалась Золотими і Срібними медалями.

За плідну педагогічну, наукову та громадську роботи О.С. Алексеева нагороджена Дипломом Лауреата нагороди Ярослава Мудрого та медаллю імені М.В. Ломоносова.

Доктор сільськогосподарських наук О.С. Алексеєва стала заслуженим діячем науки і техніки України, академіком Міжнародної Академії аграрної освіти Російської Федерації, Міжнародної академії інформатизації, Міжнародної академії Екології та безпеки життєдіяльності і Академії екологічних наук Республіки Молдова та Академії наук Вищої школи України.

Категорія: Статті НДІКК | Додав: Korsar (08.10.2009)
Переглядів: 2138 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Використовуються технології uCozKorsar & NDIKK © 2009-2011
сайтмап