Не так давно на Балканах, відбулася міжнародна конференція. Головний розмова йшла про гречку. Виступали справжні аси - вчені з Японії, Індії, з усього світу. Всіх мучило питання: чи буде світ мати в достатку гречану кашу?
24 червня в стінах Подільського державного аграрно-технічного університету відбулася зустріч делегації китайських імпортерів та переробників гречки, представників компанії Ai Xin Food Project Develop Co. Ltd., з науковцями Науково-дослідного інституту круп’яних культур ПДАТУ, організовану компанією Winstil Ltd (Одеса).
В ході зустрічі обговорювалися проблеми що виникли на ринку гречаної крупи та зерна гречки в Україні та Китаї основних виробників гречки в Світі.
За інформацією поданою в Комсомольській правді в Україні від 18.06.2010 в рубриці ЕКОНОМІКАв порівнянні з попереднім роком крупа в цілому (автор) виросла в ціні на 60%. Разом з іншими продуктами харчування подорожала і сама "ходова" крупа. Так оптово-відпускні ціни на крупу гречану в Україні на 18 червня підвищилися до 6,18 гривень за кілограм, в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.
Незабаром Київ стане медовою столицею світу. На 41-му
Міжнародному конгресі Всесвітньої федерації бджільницьких асоціацій
"Апімондія", який проходив 15-20 вересня у Монпельє (Франція),
Україна виборола право в 2013 році приймати Всесвітній бджільницький Конгрес у
себе.
Як розповіла голова правління всеукраїнської громадської
організації "Братст" Хоча право проведення конгресу - не єдиний наш
трофей", - наголосила Тетяна Васильківська. Вітчизняні бджолярі зуміли
повторити тріумф 2007 року, коли на конгресі в австралійському Мельбурні
Україна змогли сенсаційно завоювати вісім нагород та вдруге отримати
найпрестижніші номінації "Апімондії"...